Vítejte...Welcome...Wilkommen

Zdrawim všechny, kteří si dali tu práci a zmáčkli levý tlačítko myši, aby se dostali na mý stránky.

HP v šestém ročníku

Kapitola desátá

Kapitola desátá- Překvapení


„Vstávej Harry, no tak vzbuď se krucinál“ cloumal s ním bezúspěšně Ron. Kdyby se Harrymu nehýbala hruď v pravidelných intervalech nepoznali byste jestli ještě žije.

„Vždyť sem vzhůru“ zamumlal ospale a snažil se zaostřit zrak. „Ty vypadáš jako by jsi byl celou noc vzhůru“ divil se Ron nad jeho vzhledem. „Neni daleko od pravdy“ pomyslel si.

„Utište se prosím na chvíli“ zvolal Brumbál při snídani. Šum rázem utichl a všichni hleděli na ředitele.

Při dnešní situaci je velmi důležité umět se bránit“ mluvil a jeho hlas se rozléhal tichou Velkou síní.

Už dříve byl tento kroužek zaveden ne však s přílišným úspěchem. Jak mnozí z vás už ví, mluvím o Soubojnickém klubu“ počkal až se všichni utiší.

Kdo by měl zájem, může přijít na informační schůzku, která se bude konat příští pátek. Děkuji“ zakončil a znovu se věnoval snídani. Všude kolem se ozýval halas způsobený studenty, jak se neustále překřikovali.

Harry“ zakřičel mu někdo hned vedle ucha.

Proč tak křičíš“ nechápavě civěl na Hermionu.

No víš“ smál se Ron „Hermiona už na tebe pěknou dobu mluví Harry“. „Aha“nepřítomně pokýval hlavou. „Určitě by nebylo na škodu tam zajít“ promlouval k sobě v duchu.

Nakonec se rozhodl, že tam půjde. Třeba se tam naučí i něco, co by mu mohlo pomoci k zničení Voldemorta. „Copak si chtěla“ zeptal se Hermiony když odcházeli na první hodinu.

Nic důležitého, jen sem chtěla vědět co se s tebou poslední dobou děje. Chováš se nějak divně, vůbec se s náma už nebavíš a ještě mnoho dalších věcí.“

Tohle nařčení Harryho docela popudilo.

Vždyť on to dělá pro jejich dobro, pro dobro všech. Kdyby netrénoval své schopnosti jak by to potom asi dopadlo při poslední bitvě a při střetu s Voldemortem. Neměl už teď skoro čas na nic jiného než na učení a pilování své moci.

Chtěl jí říct něco obzvlášť peprnýho, ale nakonec se ovládl a pokračoval dál v chůzi.

Oni se na něj zmateně podívali a po chvíli vyrazili za ním.

Celý vyučování byl Harry ponořen do svých myšlenek takže vůbec nevnímal výklad profesorů a tím si vysloužil několik bodů dolů jeho koleji. Když se chtěl na něco zeptat Hermiony, tak se na něj ani nepodívala a dělala, že ho neslyšela.

Když skončilo vyučování, vzal knihu Zvěromágství a upaloval do Komnaty nejvyšší potřeby. Jakmile kolem ní třikrát prošel, zjevili se dveře a on mohl vstoupit.

Pomalu otevřel dveře a vešel dovnitř.

Místnost byla celá kulatá a poměrně vysoká. Po stěnách visely obrovské zrcadla. Sedl si do dřepu a pořádně si přečetl první kapitolu. Ve které zvíře se chtěl proměnit, to už věděl. Dokonce si už o něm i zjistil důležité informace, zajímavosti, stavbu těla, prostě všechno.

Ted zbývala praxe. Začal se pekelně soustředit, vlastně to bylo jako v nitrobraně. Musel vyprázdnit celou svou mysl, všechny myšlenky odsunout stranou a soustředit se jen na jednu věc, na přeměnu.

Na úplnou přeměnu si netroufal, a tak začal po částech. Pro dnešek chtěl proměnit alespon jednu ruku v křídlo a zase zpátky, hlavně zpátky. Po dvou minutách koncentrace ucítil jemné brnění v jeho levé ruce. S nadějí otevřel oči, aby zjistil, jestli se povedlo. Ale nic se nestalo. Jeho ruka byla pořád stejná.

Toto opakoval ještě několikrát a nic. Vždy jen malé brnění v paži, ale žádný vysledek. Nakonec se ponořil do hluboké koncentrace mysli. Nevnímal nic kolem sebe. Hlavou mu neprobíhali žádné myšlenky, pocity, prostě nic. Byl prázdný.

Znova ucítil brnění, ale byl to jinačí pocit než předtím. Brnění postupovalo ve větší tlak a pak všechno ustalo. Opatrně otevřel oči a překvapeně se zahleděl na nádherné rudozlaté peří na jeho křídle-ruce.

Ale proč není rudé jako u fénixů?“ vyslovil svojí otázku nahlas. Dumal nad touto otázkou celou cestu do společenské místnosti. Řekl heslo a ihned zamířil do komnat šestého ročníku. Ani nevšiml dvou postav, které ho následovali.


Poslední komentáře
08.04.2007 17:27:46: moh by sis překontrolovat stránku neukazují se mi totiž poslední tři kapitoli
23.02.2007 20:24:16: chtělo by to pokračování a to u obou povídek...plskysmiley${1}
23.01.2007 18:47:08: Kedy pridáš novú kapitolu?
14.01.2007 17:00:22: Tvoja poviedka sa mi veľľmi páči, len tak ďalej!