Vítejte...Welcome...Wilkommen

Zdrawim všechny, kteří si dali tu práci a zmáčkli levý tlačítko myši, aby se dostali na mý stránky.

HP v šestém ročníku

Kapitola devátá

Kapitola devátá- Omezený přístup


Harryho šílený nápad neopustil, právě naopak. Stále přemýšlel, jak ho uskutečnit. Určitě si musel sehnat knihy s postupem, aby se mu to nevymklo z rukou. Už slyšel o různých zraněních způsobenými přeměnami a nechtěl tak skončit. Jeho otci to trvalo téměř tři roky. Určitě je musel Červíček dost brzdit, ale i tak je to moc dlouho. Nemůže tak dlouho čekat. Ovšem byl tu jediný problém. Nevěděl jak má postupovat. Pak ho napadl spásný nápad-Knihovna. Když měl volno zapadl do ní a nikdo ho nemohl dostat pryč. Bloumal po ní téměř už několik dní. Žádný výsledek. Byl tak zoufalý, že se chtěl zeptat Hermiony a zasvětit jí do jeho plánu, ale potom od toho upustil, protože ho napadl velmi zajímavý nápad. Knihovna s omezeným přístupem. A tím se taky řídil.

Počkal na večer a potom se potichu s neviditelným pláštěm a plánkem Bradavic odebral do společenské místnosti. V té bylo jen pár opozdilců, kteří buď nemohli spát anebo dodělávali domácí úlohy. Navlékl si neviditelný plášť a potichu se proplížil k východu, kde byl obraz Buclaté Dámy.

Kdo je tam“ ptala se ospale a zmateně zároveň, protože nikoho neviděla ,když odcházel. No neslyšela žádnou odpověď a ponořila se do hlubokého spánku. Harry, který si potichu oddechl, dál pokračoval směrem ke knihovně. Ovšem nevšiml tečky označující Filche, který hlídkoval těsně vedle knihovny.

Měl sem si vzít něco teplejšího“ pomyslel si, když procházel kamennými chodbami hradu, ze kterých čišel chlad. Byla mu hrozná zima. Za jeho zády se ozval zvuk rozbíjejícího se skla a poťouchlý chechot. Harry se bleskově otočil s nataženou hůlkou před sebe a hledal původce toho rámusu. Byl jak jinak Protiva. Bohužel to uslyšel i Filch a byl v cuku letu na místě činu i s jeho kočkou. Chvíli prozkoumával prostor, jestli tu někdo není, protože nebylo skoro nic vidět. Jednou měl už Harry namále, byl schován za jedním starým brněním. Filch nikoho nenašel, protože Protiva dávno zmizel. Naštěstí se znovu ozval rachot, ale tentokrát z jedné vzdálené chodby v druhém odpočívadle. Filch se dal znovu do běhu, aby chytil toho viníka.

„Uff “ oddechl si Harry a šel dál podle plánu. Konečně došel až k dveřím vedoucím do knihovny. Vešel dovnitř, předtím se radši ujistil jestli madam Pinceová neprovádí svoji očistu knih, jak to s Ronem nazývali. Nikde nikdo. Otevřel dveře do knihovny s omezeným přístupem. Ty se neubránili hlasitému zavrzání. Zkameněl a naslouchal, jestli to mohl někdo zaslechnout, jak se zdá tak ne. Uvnitř bylo několik regálů a na nich velice zaprášené knihy. Jako kdyby nebyli používané stovky let. Některé knihy byli svým vzhledem velice odstrašující. Například na jedné objevil i stopy po krvi. Došel až k regálu s nápisem Přeměny a pomalu začal prohledávat knihu po knize. Dlouho na nic zajímavého nenarazil. Akorát se mu dostala znovu do ruky kniha Lektvary nejmocnějších, ve které byl postup na výrobu Mnoholičného lektvaru. Hned ho zaplavily vzpomínky na druhý ročník. Jak ho museli potají výrábět na dívčích záchodech u Ufňukané Uršuly.

Po jedné zvlášť pikantní knize už chtěl přestat, protože z ilustrací se mu začal zvedat žaludek. Přemohl se a pokračoval. Celý rozespalý konečně našel to, co hledal. Vzal do ruky knihu s názvem Přeměny ve zvířata- Zvěromágství. Otevřel ji a začetl se do ní.Jestli uvažujete stát se zvěromágem velkou roli v tom hraje vaše vůle, vytrvalost, ale i zvíře popřípadě kouzelný tvor, ve kterého se chcete transformovat.

Ze začátku budou vaše přeměny bolestivé a náročné na magickou energii. Záhy si však na to zvyknete a nebude vám to činit problémy. Je na vás zvolit si tvora, v kterého se proměníte. Myslete však na účel, který musí splňovat. Jestli se chcete dát například na bystrozorství a budete chtít dělat v utajení, určitě si nevybere třeba ledního medvěda. Tato kniha vám pomůže jak s výběrem, tak s nácvikem přeměn...


Dočetl stránku a ospale zívl. Byl tam už velmi dlouho a bylo to na něm vidět. Vzal knihu do rukou a odcházel pryč. V tom najednou zakopl o vypadlou knihu (kterou předtím omylem nedal na svoje místo), která ležela na zemi a přitom šikovně shodil nejbližší regál. Ozvala se rána, která by vzbudila i mrtvého. Na chvíli nepohnutě ležel na zemi ještě v šoku. Po chvilce se vzpamatoval vzal do ruky Pobertův plánek a vyděšeně na něj koukal. Do knihovny si to šinul Filch a nebyl s ním nikdo jiný než jeho učitel lektvarů. Začal panikařit. Hodil na sebe neviditelný plášť, vzal knihu a plánek a spěchal rychle pryč. Ovšem nestihl to a dovnitř vpadl Snape. Harry se ukryl za jeden regál s mudlovskou literaturou a čekal se zatajeným dechem, co se stane. Nic se nědělo a tak neslyšně vykročil k východu. Hned jak to udělal Snape se otočil jeho směrem a koukal přímo na místo, kde stál Potter. „Pane profesore“ křikl na něj z opačné strany Filch. „Viděl sem Protivu, jak proletuje kolem knihovny“ řekl šťastně a myslel přitom, jak Protivu konečně vyhodí. Snape si ještě pozorně prohlédl místo, kde předtím stál Harry a odešel pryč. Harry doběhl až k Buclaté Dámě a křikl na ní „Zlatonka“. Automaticky se odklopila aniž by někoho viděla, ale po chvíli znovu stejně jako předtím začala zmateně pomrkávat.

Kdo je tam“ křikla, ale to už byl Harry dávno na schodech vedoucí do jeho ložnice.

Knihu rychle schoval pod postel. Nepotřeboval, aby o tom někdo věděl. Zmoženě a unaveně zároveň ulehl na postel s nebesy.


Poslední komentáře
06.09.2006 18:59:29: chci se zeptat kdy bude pokračovaní. Jsem zvědavá jak to bude pokračovat.